Header
Silhouette
Mood picture
Er zijn geen reizen gevonden die beantwoorden aan deze criteria.


Sydney Opera House

Zonder twijfel de trekpleister van Sydney en een van de mooiste moderne gebouwen ter wereld: het Sydney Opera House. Dit wereldberoemde operagebouw werd ontworpen door de Deense architecht Jorn Utzon. In 2007 werd het gebouw op de UNESCO werelderfgoedlijst geplaatst en is daarmee het eerste gebouw ter wereld dat op de lijst werd geplaatst waarvan de architect nog in leven was. In 2008 stierf Utzon.

De bouw startte in 1959 en werd beeindigd in 1973. Jorn Utzon werkte niet de hele tijd mee aan het project omdat hij na een conflict met een bouwaannemer in 1966 ontslag nam. Hij heeft het afgewerkte gebouw nooit met zijn eigen ogen aanschouwd.

In het gebouw bevinden zich enkele operazalen en concertzalen. In een van de operazalen hangt er een orgel met maar liefst 10.000 pijpen, goed voor een van de grootste orgels ter wereld.

Het dak bestaat uit 1.056.000 tegeltjes, vooral gemaakt in wit en grijstinten en speciaal geïmporteerd uit Zweden.

Een leuk weetje is dat het idee voor het maken van het gebouw kwam van toen Utzon een sinaasappel aan het schillen was.

 

Bevindt zich in de regio

Steden in de buurt

Stad bij dit hoogtepunt

Sydney

Bevindt zich in de regio

New South Wales

Ontvang onze aanbiedingen

Schrijf je in op onze nieuwsbrief.
Lees hier onze privacy policy

Ontdek onze brochures

Neem een kijkje in onze brochures of bestel uw gratis exemplaar.

Bekijk onze brochures

Bekijk onze video's

Bekijk de inspirerende video's op ons Vimeo-kanaal met tal van reisreportages.

Live To Travel op Vimeo